logo - Biofarma Sasovilustracni foto - Biofarma Sasov
E-shop biofarmy
 
 
biofarma.czVýzkum, články, publikace › Bio Selečí maso - novinka ze Sasova!
Volbou co si koupíme spoluutváříme svět     

Bio Selečí maso - novinka ze Sasova!Milí přátelé,
připravili jsme pro Vás novou specialitu - bio selečí maso. Buď jako kolekci jednotlivých, vakuovaných partií anebo celé sele.
Do konce roku 2017 ve zkušebním provozu. Pokud se to osvědčí, zařadíme příští rok selečí maso do nabídky trvale.

Jak většina z vás ví, aplikujeme možná jako jediní v evropě rodinný způsob chovu prasat. Znamená to mj. i to, že naše selata pijí mateřské mléko od prasnic trojnásobně delší dobu než je běžné - 90 dní. Kromě perfektního zdravotního stavu bez potřeby preventivní medikace je to znát na kvalitě masa. Protože máme momentálně prasat v chovu dostatek a daří se nám i odchovávat dostatečné množství selat, rozhodli jsme se obohatit Váš jídelníček i o tuto delikatesu.
Zavedli jsme i zajímavé bourání, kdy pečeně a krkovička u menších selat bude nepůlená - podobně jako u jehněčího hřbítku. Velice zajímavé jsou také řezy kýty kdy celou kýtu vč. kostí naplátkujeme na cca 2,5 cm plátky (viz foto). Vzniká tak velice zajímavá porce masa, kde je i morková kost podobně jako u hovězího osobucca.

*SELEČÍ KOLEKCE - směsný balíček vepřového masa s kostí z cca 90 denního selete,
prasničky nebo nekastrovaného kanečka. Prodáváme jen celou kolekci - z celého selete, pokud je menší anebo z poloviny selete, pokud je větší.
Hmotnost kolekce je cca 10 - 14 kg. Přesná cena kolekce se počítá dle skutečné váhy.
Zaváděcí cena: 390,- Kč/kg.
Vhodné pro: pečení vcelku s kostí a kůží, grilování, steaky

Kolekce obsahuje tyto partie:
*menší sele - 2x kýta s kolínkem, 2x plec s kolínkem, krkovička s kostí a kůží nepůlená, pečeně s kostí a kůží nepůlená (hřbety), bok s kostí a kůží, ovárek, křížová kost (1x s ocáskem), nožičky a hlava na vyžádání
*větší sele - 1x kýta s kolínkem, 1x plec s kolínkem, krkovička s kostí a kůží půlená, pečeně s kostí a kůží půlená, bok s kostí a kůží, ovárek, křížová kost (příp. i s ocáskem), nožičky a hlava na vyžádání
 
Krájení na plátky: část pečeně a krkovice je nakrájená na plátky s kostí - viz. foto. Na požádání můžeme naplátkovat také kýtu za poplatek 50,- Kč. Plátkováním kýty vzniknou velice zajímavé porce masa s morkovou kostí uvnitř, podobně jako u hovězího osobucca. Baleno po cca 3 plátcích, takže si můžete část odložit do mrazáku na pozdější použití.

Maso je vakuově balené a etiketované. Pokud víte, že partie s kostí nespotřebujete do data trvanlivosti chlazené, tak je zamražte co nejdříve,
ne na konci trvanlivosti.
Trvanlivost: max. 10 dní od balení (balíme zpravidla v pondělí před závozy)

Sele můžete mít i celé, neporcované, např. na grilování nebo pečení vcelku:
*SELE CELÉ
- hmotnost selete je cca 10 kg až 25 kg. Orientační cena je
kalkulována při 10kg. Přesná konečná cena bude dle skutečné váhy.
Zaváděcí cena: 360,- Kč/kg.
- sele je volně, není vakuově balené
- trvanlivost 2-3 dny při uložení v chladu do 3°C
- prodáváme celé sele (i s hlavou a nožičkami), na přání lze i rozpůlit


 
 
© 2009; Biofarma Sasov - Josef Sklenář, Sasov 2, 58601, Jihlava, info@biofarma.cz
webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect