logo - Biofarma Sasovilustracni foto - Biofarma Sasov
E-shop biofarmy
 
 
biofarma.czVýzkum, články, publikace › BIO šunka - Nová biopotravina na českém trhu
Volbou co si koupíme spoluutváříme svět     

BIO šunka - Nová biopotravina na českém trhu

Bio vepřové maso nejvyšší kvality je odtud (po porážce na certifikovaných jatkách Kosteleckých uzenin a.s.) dodáváno ke zpracování specialistům na výrobu šunky a masných specialit – firmě LE & CO – Ing. Jiří Lenc, s.r.o, kde vzniká nová masná biopotravina – biošunka. Chov zvířat i výroba samotné šunky probíhá podle přísných pravidel ekologického zemědělství, je řádně ohlášena na Ministerstvu zemědělství ČR a kontrolována kontrolní organizací KEZ o.p.s.

Bio šunka získala Čestné uznání v soutěži Česká biopotravina roku 2005!

Bio šunka obsahuje:

  • bio vepřové maso (kýta) z Biofarmy Sasov Josef Sklenář
  • bio směs koření a přísad – z Německa dováží RNDr. Jiří Píza, Apislab (bio sušené mléko, bio maltodextrin, kyselina askorbová, bio slunečnicový olej, přírodní jalovec, bio česnekový extrakt)
  • mořská sůl (stejně jako v již zavedeném Bio uheráku)

Bio šunka neobsahuje:

  • dusitany, dusičnany (z dusitanových solicích směsí) a jiná nepřirozená „éčka“
  • nadbytečné množství „vpasírované“ vody na úkor masa

Zaujala Vás barva?

Správná barva biošunky je jemně narůžovělá či spíše hnědá až šedá, což je navzdory našemu zvyku přirozená barva masa, které projde vařením a lehkým zauzením při výrobě šunky. Přidání dusitanu sodného (E 250) by sice znamenalo „hezčí“ růžovou barvu, ale neslučuje se s filosofií tohoto kvalitního produktu.

Bio šunka spadá do kategorie „Šunka nejvyšší jakosti“

obsahuje minimálně 16 % čistých svalových bílkovin. Pro vysvětlení - pojem svalová bílkovina neznamená totéž co maso. Čistá svalovina, kterou třeba kupujeme na řízky, má 20 % svalové bílkoviny.

Bio šunku skladujte při teplotě 5°C !!!

Bio šunka je potravinou z kvalitního masa, lehce ochucena biokořením a jemně zauzena – je vhodná i pro děti. Neobsahuje lepek.

Bio vepřové maso

Pro výrobu Bio šunky je vybíráno pouze to nejkvalitnější maso z vepřové kýty prasat, která jsou chována podle zásad ekologického zemědělství. Zvířata jsou krmena převážně krmivy z vlastní ekologické produkce (ječmen, pšenice, oves, hrách...) – která nejsou ošetřována pesticidy a umělými hnojivy a jsou GMO free. Při chovu prasat je dbáno na jejich pohodu („welfare“) od narození až po porážku (nepoužívá se např. elektrický bič). Selata jsou odchovávána v rodinkách s prasnicemi i kancem a odstavována v pozdějším věku, takže jsou minimálně stresována. Mají přístup do venkovních výběhů na čerstvý vzduch.

Nákupem Bio šunky, Bio uheráku a bio masa podporujete ekologické zemědělství – to znamená rostlinnou výrobu bez používání pesticidů a umělých hnojiv, chov hospodářských zvířat s minimalizací jejich utrpení a s vyloučením syntetických krmiv. Ekologické zemědělství prospívá našemu zdraví a životnímu prostředí.


Přílohy
   bio sunka letak.pdf [674 kB, pdf]

 
 
© 2009; Biofarma Sasov - Josef Sklenář, Sasov 2, 58601, Jihlava, info@biofarma.cz, Tel: +420 567 312 281
webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect