logo - Biofarma Sasovilustracni foto - Biofarma Sasov
E-shop biofarmy
 
 
biofarma.czNovinky › 18.7. Farmářské slavnosti na Biofarmě Sasov
Jsme přesvědčeni, že kvalita života našich zvířat se odráží i do kvality jejich produktů     

18.7. Farmářské slavnosti na Biofarmě Sasov

Co je to ekologické zemědělství? To se můžete dozvědět, a také se dobře pobavit, pokud navštívíte Biofarmu Sasov v Jihlavě. Naše farma se představí 18. července v rámci programu seriálu "Farmářských slavností pro rodiny s dětmi", které se letos uskuteční na čtyřech vybraných ekologických hospodářstvích a v pražském zemědělském muzeu. Návštěvníky uvedeme do tajů biopotravin a pokrokového a moderního způsobu hospodaření.

Na co se můžete těšit?

Návštěvníkům představíme zejména chov plemene Přeštického černostrakatého prasete. Jedná se o původní české plemeno z oblasti západních Čech. Pro přeštické prase je typické černostrakaté zbarvení a klopené ucho. Návštěvníci si budou moci prohlédnout unikátní rodinový chov těchto prasat. Přístupný bude také sad nebo stany (sasovské bloby) a pyramidy, v nichž pašíci odpočívají. Bez zajímavosti jistě nebude ani prohlídka bioplynové stanice či pastevního chovu masného skotu, především plemene Charolais. Zážitkem bude jistě i procházka vzrostlým porostem konopí setého či návštěva faremní masné výrobny.

Spousta zábavy pro děti i pro dospělé

Pro malé i velké je připravený bohatý doprovodný program v podobě her, soutěží a kvízů o zajímavé ceny. Rodiny se svými ratolestmi se mohou těšit například na dětské pekařství, hod lasem, slalom s trakařem, skákání v pytli, sázení bylinek, simulátory dojení krávy a jízdy na býkovi a mnoho dalšího. Připraveno bude rovněž malování na obličej a také hrací koutek pro děti. Farmáři pro ně chystají i bludiště ve vzrostlém obilí, aby si nejen čuníci, ale i děti užili jaké je to „být v žitě“. K poslechu zahraje Pavel Lutner a country kapela Stetson.

Biofarma Sasov se může pochlubit několika oceněními – titul Česká biopotravina roku 2010 získali sasovští za Kančí biolovečák a v roce 2014 úspěch zopakovali s takřka „funkční potravinou“ Bio konopné sádlo. Biofarma se zříká přidávání i povolených „éček“, čímž dodává na kvalitě svým výrobkům. Tímto ekologickým přístupem a šetrným způsobem chovu se snaží být co nejvíce v souladu s přírodou.

Pro mlsné jazýčky

Nejen zmíněné, ale i další kvalitní potraviny od dalších regionálních farmářů si bude moci každý ochutnat a zakoupit na zdejším farmářském trhu. Jmenujme například bio vína, konopné produkty, bio polotovary, pudinky, cukry, kozí sýry, kozí a ovčí mléčné výrobky, zeleninu, džemy a jehněčí maso. A samozřejmě bio masné výrobky ze Sasova jak na stánku, tak přímo ve faremním obchůdku. Chybět nebude ani kuchařská show a ochutnávky regionálních potravin a potravin se značkou KLASA.

Program od 10.00 do 16.00:

10.00 Slavnostní zahájení a představení Biofarmy Sasov

10.30 Pavel Lutner: Hry a písničky pro děti i dospělé

12.00 Country kapela Stetson

12.30 Hravě zdravě - zábavný pořad (nejen) pro děti

13.15 Country kapela Stetson

13.45 Jak jíst dobře a zdravě

14.30 Country kapela Stetson

15.00 Se zvířátky do pohádky

15.30 Country kapela Stetson

 

* Akci pořádá Ministerstvo zemědělství ČR ve spolupráci s Biofarmou Sasov a dalšími partnery.


Přílohy
   Farmářské slavnosti na Biofarmě Sasov 2015 - leták [1 MB, jpg]
   Rádiový spot na farmářské slavnosti na Biofarmě Sasov [801.5 kB, mp3]

 
 
© 2009; Biofarma Sasov - Josef Sklenář, Sasov 2, 58601, Jihlava, info@biofarma.cz
webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect