logo - Biofarma Sasovilustracni foto - Biofarma Sasov
E-shop biofarmy
 
 
biofarma.czVýzkum, články, publikace › Biouherák je Českou biopotravinou roku 2004
Na Sasově se čuníci mají jako v žitě     

Biouherák je Českou biopotravinou roku 2004

V čem spočívá jedinečnost tohoto výrobku?

Všechny hlavní suroviny pocházejí z ekologického zemědělství, tj.:

  • Bio vepřové maso - vepřové z našeho chovu prasat. V ekologii trvá výkrm prasat delší dobu, proto je jejich maso vyzrálé. Krmiva neobsahují žádné nepřirozené látky. Krmné směsi si mícháme sami převážně z produktů vyrobených na naší farmě, případně nakoupených od kolegů ekologických zemědělců. Tyto produkty, např. ječmen, pšenice, hrách byly vypěstovány zcela bez použití pesticidů a umělých hnojiv a jsou GMO free. Při výkrmu prasat musí být dodrženy podmínky podle ekologického zákona dbající na welfare zvířat. U nás selata žijí s prasnicemi i kancem v rodinkách, mají velké výběhy, minimalizuje se stres při odchovu. Také porážka prasat probíhá podle ekologického zákona - zakázáno je např. používání elektrických bičů.

  • Bio hovězí maso – hovězí z našeho chovu, případně od jiných ekologických zemědělců. Náš skot - plemeno Charolais je chován na pastvinách na naší farmě. S výjimkou zimních měsíců pobývá skot celoročně na pastvě na zdravém ovzduší Vysočiny. Kromě pastvy je skot přikrmován jadrnými krmivy pocházejícími z ekologického zemědělství. Telata mají k dispozici veškeré mateřské mléko, protože krávy nejsou dojeny. Ve stádě funguje přirozená plemenitba a odchov na pastvě nejlépe napodobuje přirozený způsob života stáda.

  • Bio směs koření – Schimmel Salami Bio – dovoz ze SRN

  • Bio maltodextrin (cukr) – dovoz ze SRN

  • Mořská sůl - nahrazuje dusitan sodný, který je jinde v Evropě kvůli zajištění vzhledu a trvanlivosti přidáván i do bio masných výrobků

  • Startovací kultury (fermentační bakterie) – GMO free

  • Jedlá plíseň určená na plísňové salámy.

    Nákupem bio uheráku a bio masa podporujete ekologické zemědělství – to znamená rostlinnou výrobu bez používání pesticidů a umělých hnojiv, chov hospodářských zvířat s minimalizací jejich utrpení a s vyloučením syntetických krmiv. Ekologické zemědělství prospívá našemu zdraví a životnímu prostředí.


 
 
© 2009; Biofarma Sasov - Josef Sklenář, Sasov 2, 58601, Jihlava, info@biofarma.cz
webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect