logo - Biofarma Sasovilustracni foto - Biofarma Sasov
E-shop biofarmy
 
 
biofarma.czVýzkum, články, publikace › Na letošním Biozemědělském dni padl rekord v počtu pasených prasat!
Volbou co si koupíme spoluutváříme svět     

Na letošním Biozemědělském dni padl rekord v počtu pasených prasat!

Devadesátdva pasených prasat po dobu dvacetitří minutto je výsledek úspěšného pokusu o národní rekord, který proběhl v sobotu 28. září v Sasově u Jihlavy za přítomnosti komisaře Agentury Dobrý den Pelhřimov, pana Luboše Rafaje. Akce proběhla jako součást Biozemědělského dne na Biofarmě Sasov, který každoročně pořádá pan Josef Sklenář v rámci cykluZáří měsíc biopotravin, do kterého se zapojují ekofarmáři, výrobci a prodejci biopotravin.

Počasí neobyčejně přálo a tak se dne otevřených vrat na farmě i samotného pasení zúčatnilo několik set návštěvníků. Při pokusu o rekord šlo o udržení velkého počtu čuníků v „sevřeném tvaru“ paseného stáda po dobu alespoň dvaceti minut. O úspěch se zasloužil nejen tým profesionálů farmy pod vedením šéfa – psa Apolona rasy border kolie, ale také velký počet pasáčků z řad návštevníků, z nichž každý byl vybaven proutkem z konopného stonku. Rekord bude zaregistrován do České databanky rekordů a objeví se i v České knize rekordů.

Na farmě měli zájemci možnost prohlédnout si novou malou výrobnu masných výrobků, která byla realizována jako společný komunitní projekt se sasovskými odběrateli a příznivci. Dále byla k vidění venkovní ustájení čuníků pod stany i v pyramidách, sušárna konopí, bioplynová stanice s uměleckými instalacemi přímo na fermentoru a faremní biojatka. Nechyběly ochutnávky faremních výrobků a v obchůdku možnost zakoupit si je domů

Návštěvníci si pochutnávali na sasovských klobásách a hovězích párcích, jitrnicích, jelítkách, zabijačkové polívce, biftecích v housce a konopných těstovinách. K pití byl nejen výborný bio burčák odrůdy Muškát od Abrlů z Pálavy, ale i konopný čaj. Děti se povozily na koních, účastnily se nejrůznějších her a soutěží, úžívaly si trampolíny, skákacího hradu, ale i opékání klobás na ohni. Na akci se prezentoval i stánek konopných výrobků a potravin Hempoint a rukodělné výrobky ROSKA Jihlava, občanského sdružení, které pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou.

--------------

Mnoho fotografií zde: http://jepi.rajce.idnes.cz/2013_09._28._Biozemedelsky_den,_BIOFARMA_SASOVPřílohy
   Plakát Biozemědělský den 2013 [626.7 kB, pdf]

Bio zemědělský den - září 2013

...včetně rekordu v počtu pasených čuníků...
zvětšit << předchozí další >>

Bio zemědělský den 2012 - letem světem Biofarmou

zvětšit << předchozí další >>

 
 
© 2009; Biofarma Sasov - Josef Sklenář, Sasov 2, 58601, Jihlava, info@biofarma.cz
webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect