logo - Biofarma Sasovilustracni foto - Biofarma Sasov
E-shop biofarmy
 
 
biofarma.czVýzkum, články, publikace › Nová faremní bio výrobna na Sasově - společný projekt uspěl !
Volbou co si koupíme spoluutváříme svět     

Nová faremní bio výrobna na Sasově - společný projekt uspěl !

Stav účtu k 7.5.: 2.690.015 Kč (z potřebných 2.300.000 Kč)

Vážení zákazníci, přátelé, příznivci, partneři, spolupracovníci a zájemci o projekt,

30. dubna 2013 nastal DEN D! Podařilo se - v poslední den, na který byla vázána výplata prostředků, se podařilo cílové částky dosáhnout. A konečný stav účtu po několika dnech ji ještě asi o šestinu převýšil. To nám umožní rychlejší dovybavení výrobny. Děkujeme všem, kdo projekt podpořili a propagovali a všem kdo se i přímo zapojili! My zatím dokončujeme úpravy prostor a postupně sháníme potřebné vybavení.

Nyní již není možné se připojit - jistotní účet byl 14.5. zrušen.

Následující informace již nejsou plně aktuální, proto brzy připravíme nový článek, kde budeme průbežně informovat o všem, co se kolem výrobny děje.

-----------------------------------------------------------------------

Jak jsme Vás již informovali začátkem roku v článku Co dal a co vzal starý rok a co nás čeká v r. 2013 a následně i většinu z Vás únorovým emailem, problémy se smluvními zpracovateli, kteří nám v loňském roce vypovídali biovýrobu jednoho výrobku za druhým, nás dovedly k rozhodnutí postavit si vlastní masnou bio výrobnu.

Loni v dubnu jsme Vás oslovili s anketou Jak dál s biouherákem? Většina, 77 % hlasujících, se vyslovila pro variantu „Oslovit zákazníky a příznivce biofarmy k založení společného projektu výrobny (v duchu komunitou podporovaného zemědělství pořídit technologii ze sbírky společných prostředků)“ Mezitím se však stalo to, co nikdo nečekal a kromě biouheráku nám na konci loňského roku dali výpověď i výrobci bio šunky, paštik, škvařeného sádla a uzených mas. Jsme v situaci, kdy doprodáváme poslední nasmlouvané dodávky a musíme proto nyní obnovení výroby biouheráku odsunout a co nejrychleji řešit nejzákladnější škálu výrobků, která má vliv na celou ekonomiku chovu prasat i následného zpracování, ale i pestrost naší nabídky. Vaše hlasování nás přivedlo k tomu, že si Vás nyní dovolujeme oslovit s nabídkou společného projektu. Pokud se vše podaří, tak už nebudeme čekat na něčí blahovůli a budeme si vyrábět výrobky sami a pravidelně. Do projektu se zapojili i pracovníci farmy, kteří se ji těší, že kromě výše uvedených produktů brzy z vlastní výrobny na Sasově zavoní i čerstvé jitrnice, jelítka a další dobroty …

Na základě zhodnocení stávajícího odbytu se nám jeví jako reálné vybudování malé výrobny v celkové výši investice 2 miliony korun (bez DPH). Chceme minimalizovat celkové náklady, aby výrobky byly později dostupné. Proto i stavební projekt z větší části počítá s adaptací méně využívaných prostor našich faremních bio jatek a jen s malou přístavbou. Stavíme s místní malou firmou Stavis s.r.o., která již započala přípravné stavební práce. Výrobnu bychom chtěli vybavit technologií repasovanou, ovšem stroje kvalitní, v záruce a s plnohodnotným vybavením. (Určitě nebudeme nakupovat kutr za 8 milionů, který umí i drtit kosti na kaši pro nastavování výrobků.) Koncem března jsme zadali instalaci první technologie tak, abychom koncem dubna začali již s prvními výrobky. Dnes, 26. dubna sice ještě na vázaném účtě společného komunitního projektu pro financování výrobny chybí již jen 5% z potřebné částky, ale my úspěchu projektu věříme, a proto jak je vidět na 2. fotografii, máme již obloženo a na cestě je i udírna :-)

Jak jsme Vás již informovali dříve, rozhodli jsme se na financování projektu uplatnit v ČR zcela nový model v duchu komunitou podporovaného zemědělství.

Nabídka účasti ve společném projektu

Malá faremní výrobna masných bio výrobků na Biofarmě Sasov

Na náš předběžný dotaz z 20. února reagovala se zájmem řada z Vás tak, že během několika dnů byla přislíbena více než polovina potřebné částky. Velmi nás to potěšilo a nyní již máme uzavřenou smlouvu s Českou Spořitelnou, a.s. a přidělené číslo vázaného jistotního účtu, kam je možné částky poukázat. Na základě konzultací s daňovým poradcem jsme zvolili variantu, kdy Vámi zaslaná částka bude vedena jako předem složená záloha na odběr našich produktů. Podle zákona je ovšem potřeba ze záloh odvést DPH, proto jsme cílovou částku navýšili na potřebných 2,3 mil. Kč.

Na výkresu výše si můžete prohlédnout dispozice výrobny. Při této příležitosti bychom chtěli poděkovat panu Jiřímu Lupínkovi, který nám s projektem pomáhal a poskytl cenné rady a doporučil vhodné technologie.


Jak vložit částku a zúčastnit se společného projektu?

 • stačí poukázat částku na účet, informovat nás o tom emailem a být zaregistrován na našem eshopu

 • částku převeďte nebo vložte na vázaný jistotní účet u České spořitelny, a.s.: 5477932/0800 a jako variabilní symbol použijte datum narození (prvních šest čísel rodného čísla ve tvaru RR/MM/DD), do zprávy pro příjemce prosíme uveďte svůj e-mail a jméno

 • cílová částka je 2.300.000 Kč, účet bude pro vklady bude otevřen do 30. dubna 2013. Splatnost vkladů je tedy třeba zadat nejpozději na pondělí 29. dubna!! (budeme se snažit průbežně zveřejňovat na webu celkovou výši, ale z technických důvodů to bude s určitým časovým zpožděním)

 • minimální výše vkladu je 5.000 Kč, částky nad 100.000,- s námi prosím před poukázáním konzultujte předem

 • na email vyrobnasasov@biofarma.cz nám zašlete informaci o výši zaslané částky, dnu úhrady, kompletní kontakt včetně adresy a telefonu a email, který máme v komunikaci s Vámi používat

 • na Vámi uvedený email Vám pošleme potvrzení o obdržení částky a její zaevidování jako zálohy na pozdější odběr produktů


Jak budou shromážděné prostředky použity?

 • pokud do určeného termínu dosáhne sbírka stanovené výše, banka finance uvolní. Pokud ne, tak ČS vrátí tyto prostředky z vázaného jistotního účtu zpět na účty odesilatelů. Tím je zaručeno, že pokud se nesejde celá potřebná částka, nebude projekt podfinancován a Vaše investice ohrožena.

 • prostředky budou použity na stavební práce a vybavení výrobny technologií, z důvodu úspor repasovanou, ovšem stroje kvalitní, v záruce a s plnohodnotným vybavením.


Jak budou vložené prostředky navraceny a bude nějaké zvýhodnění?

 • vložená částka bude evidována jako záloha na pozdější odběr zboží – všech produktů, které budou aktuálně k dispozici pro nákup na našem faremním eshopu https://e-shop.biofarma.cz

 • navracení těchto záloh ve zboží bude zahájeno od 1. listopadu 2013 a bude ukončeno do 31. prosince 2014. Pokud by do této doby nebyla částka vyčerpána ve zboží, bude vrácena v penězích.

 • od 1.11.2013 budeme v platebních dokladech za Vaše objednávky odečítat od částky k úhradě výši Vaší zálohy až do jejího úplného vyčerpání

 • v případě, že bude sbírka úspěšně realizována a nebudou se prostředky vracet vkladatelům, bude každý, kdo do společného projektu výrobny přispěl, zvýhodněn formou 5% SLEVY z objednávek na našem eshopu, a to od 1.11.2013 až do úplného navrácení vložené částky

 • podmínkou vracení zálohy ve zboží a čerpání zvýhodnění ve formě 5% slevy je vložení objednávek na eshop Biofarmy Sasov jako přihlášený uživatel (nutné kvůli administraci záloh!)


Budeme rádi, pokud tuto informaci předáte i svým přátelům a známým.

Pro případné další dotazy jsme k dispozici na emailu vyrobnasasov@biofarma.cz, příp. i telefonicky. Pokud se tato forma osvědčí, budeme časem přemýšlet i o dalších zajímavých projektech na naší farmě.

Děkujeme za spolupráci a přejeme vše dobré,
Josef Sklenář a kolektiv Biofarmy Sasov


Mediální partneři tohoto projektu:Jak se projekt vyvíjí můžete sledovat i v události na Facebooku: https://www.facebook.com/events/171379393016147/


 
 
© 2009; Biofarma Sasov - Josef Sklenář, Sasov 2, 58601, Jihlava, info@biofarma.cz
webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect