logo - Biofarma Sasovilustracni foto - Biofarma Sasov
E-shop biofarmy
 
 
biofarma.czVýzkum, články, publikace › 10. září 2022 - BIOZEMĚDĚLSKÝ DEN NOVĚ!
Na Sasově se čuníci mají jako v žitě     

10. září 2022 - BIOZEMĚDĚLSKÝ DEN NOVĚ!V sobotu 10. září 2022 od 9:30 hod. na Biofarmě Sasov

Jako každý rok Vás chceme pozvat na naši farmu. Tradiční Biozemědělský den bude ovšem letos jiný!

Proběhne formou Kursu ekologického zemědělství pro zákazníky a příznivce farmy - malé i velké, jednotlivce i rodiny, kdy pro předem objednané účastníky s předem uhrazenou vstupenkou připravujeme sérii komentovaných prohlídek.

Seznámíte se s

  • Chovem přeštických prasat (rodinový chov, možnost pohlazení selete ...)
  • Skotem na pastvinách (zajedeme i mezi zvířata na traktorové vlečce)
  • Rostlinnou výrobou - zahradou i polem (nejmenší mohou zůstat na biozahradě a ochutnávat ... i melouny budou... a ti větší vyjedou na polní prohlídku porostů)
  • Bioplynovou stanicí a separací lístků a stonků vojtěšky (nově zprovozněná unikátní technologie, která umí nahradit dovozovou GMO sóju)
  • Biojatkami a malou faremní výrobnou (uvidíte kde vznikají sasovské dobroty, můžete i ochutnávat)

* Děti se budou moci také svézt na koních

V případě nepřízně počasí si vyhrazujeme možnost úpravy programu.

Organizační pokyny

- přijeďte určitě včas v 9:30, po zaparkování budete rozděleni do skupin - seznamy s Vašimi jmény dle jednotlivých skupin budou na místě vyvěšeny

- poté následují exkurze na výše uvedená témata, kolem poledne pauza na oběd a opět následují exkurze, které potrvají cca do 16 hod.

- pokud nechcete, nemusíte absolvovat všechny exkurze, můžete místo toho odpočívat, opékat si na ohni, nakupovat...

- akce je tentokrát více "kontaktní", proto doporučujeme vhodné "farmářské" oblečení a obuv, v nichž můžete sedět na valníku, chodit v blátě nebo třeba sklízet řepu

Objednávání vstupenek a obědů

- vstupné činí 200 Kč, děti do 15 let 100 Kč a děti do 6 let zdarma

- vstupenky je třeba objednat ZDE a uhradit předem - nejpozději do uzávěrky ve čtvrtek 8.9. ve 12 hod. (Doporučujeme objednávat dříve - odhadovaná max. kapacita je cca 120 osob.)

- do poznámky u objednávky prosím uveďte všechna jména zúčastněných a v případě dětí ke jménu i věk (vč. dětí do 6 let)

- pokud Vás bude více a budete chtít být v jedné skupině - objednávejte prosím všechny vstupenky v rámci jedné objednávky najednou

- zároveň se vstupenkami si můžete objednat i oběd z faremních bio surovin v ceně 150 Kč

- standardně oběd zahrnuje dršťkovou polévku a hovězí guláš s pečivem. Pokud místo dršťkové polévky dáváte přednost zeleninové, napište to do poznámky (s uvedením počtu porcí). A jestliže nejíte maso, napište do poznámky, že požadujete vegetariánský oběd - zeleninovou polévku i jídlo ze zahrádky paní Sklenářové (s uvedením počtu porcí).

- následně Vám mailem zašleme údaje pro platbu předem

Další možnosti

- ten, kdo nebude mít zájem objednat si oběd předem, může si na ohni opéci sasovské špekáčky či klobásy, které bude možné na místě zakoupit

- po celou dobu budete mít možnost nakoupit si ve faremním obchůdku

- zájemci mohou přenocovat ve stanu nebo pod širákem (na vyhrazeném místě v areálu farmy) anebo na podlaze v bývalé sušárně konopí. Jen nám prosím zájem o přenocování napište do poznámky při objednávání vstupenek.

- zároveň probíhá Jezdecký den v sousedním areálu Jezdeckého klubu HIPO Jihlava (skokové soutěže, ukázky jezdeckých disciplín atd.), kterého se můžete v případě zájmu jako diváci účastnit.

Letošní biozemědělský den bude jiný - sice bez některých dřívějších atrakcí, které ostatně můžete potkat i mnohde jinde - ale bude směřovat přímo k tomu nejpodstatnějšímu a jedinečnému. Poznáte život zvířat, plodiny, práci lidí, zajímavou techniku a technologie, sasovské biovýrobky a vůbec fungování celé farmy. Také si od toho slibujeme větší prostor pro osobnější komunikaci s Vámi - našimi milými zákazníky a příznivci farmy. Věříme, že se Vám nová tvář dne otevřených vrat bude líbit :-)

Máte-li jakýkoli dotaz, tak nás neváhejte kontaktovat.

Těšíme se na viděnou,

Josef Sklenář a kolektiv Biofarmy Sasov

Mapa na Seznamu  * Do navigace zadávejte adresu: Brtnická 108, Jihlava

 

Kontaktní osoba: ing. Jiří Pykal, tel. 602 725 509, pykal@biofarma.czJan Pelikán - Bio zemědělský den 2018

Přeštíci, traktůrky, melouny, kolegové ekozemědělci, ochutnávky, tvoření a zábava pro děti, prohlídka farmy, dobré jídlo ze sasovských produktů, hudba, bioplynka, teepee a blob, výrobna, zahrada, malování na obličej, faremní obchůdek a další ... Děkujeme za návštěvu! :-)
zvětšit << předchozí další >>

 
 
© 2009; Biofarma Sasov - Josef Sklenář, Sasov 2, 58601, Jihlava, info@biofarma.cz
webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect