logo - Biofarma Sasovilustracni foto - Biofarma Sasov
E-shop biofarmy
 
 
biofarma.czVýzkum, články, publikace › Na návštěvě v Polsku
Na Sasově se čuníci mají jako v žitě     

Na návštěvě v Polsku

Během předešlého víkendu proběhlo ve Varšavě "Organic Marketing Forum" - mezinárodní setkání zpracovatelů a prodejců biopotravin, pod patronací polského ministra zemědělství a rozvoje venkova. Německá pořádající organizace EkoConnect - mezinárodní centrum ekologického zemědělství ve střední a východní Evropě - připravila bohatý dvoudenní program: téměř dvacet zajímavých prezentací ekologicky zapálených lidí z oblasti obchodu s biopotravinami, jejich zpracování a marketingu.

Náplní nebylo jen prosté seznámení se s činností jednotlivých firem a organizací, ale především předávání zkušeností a poznatků nabytých během potýkání se s potížemi a výzvami doprovázejícími rozvoj ekologického zemědělství.

Z českých účastníků vystoupil Tom Václavík (prezident mezinárodní Asociace prodejen biopotravin, vede agenturu Green marketing, je akreditovaným poradcem v ekologickém zemědělství,...), Barbora Hernychová (za společnost Albio spol. s r.o., provozující v Praze prodejny biopotravin a biorestauraci) a do třetice - Josef Sklenář, ekologický zemědělec ze Sasova u Jihlavy! Unikátní systém chovu zvířat, minulé i současné úspěchy a pády, fotky z farmy a ochutnávka biouheráku snad neponechaly diváky bez zájmu...

Cestou z Varšavy zpátky do rodného českého kotlíku jsme navštívili jednu z polských ekofarem, obhlédli jejich polnosti i zvířata, zakusili skvělého domácího sýra a skvělé polské pohostinnosti. 
 
© 2009; Biofarma Sasov - Josef Sklenář, Sasov 2, 58601, Jihlava, info@biofarma.cz
webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect