logo - Biofarma Sasovilustracni foto - Biofarma Sasov
E-shop biofarmy
 
 
biofarma.czVýzkum, články, publikace › Přečtěte si o bio bramborovém knedlíku
Volbou co si koupíme spoluutváříme svět     

Přečtěte si o bio bramborovém knedlíku

...formou kamarádského rozhovoru...

Tak co, cos měl dneska doma k večeři Franto?

Dneska jsem si fakt pošmákl, Karle. Marjánka mi udělala bio knedlíky.


Prosimtě, takhle ve všední dny Ti vyváří, to se to máš. A jak to stíhá vařit, když chodí domů taky až večer?

Ale ne, to jsou hotový, bio bramborový knedlíky ze Sasova od Sklenářů. Ohřeješ, rozbalíš, nakrájíš a máš to. Ale je to lahoda. Dneska to bylo v úpravě jako šišky s mákem, podle nějaký její kamarádky Katky, ale to ti povim. Na to, jak je to jednoduchý, je to neskutečně dobrý. A v neděli mám slíbený vepřo-knedlo-zelo.

šišky s mákem
šišky s mákem

To vypadá, že bych si mohl takovej knedlík někdy udělat i sám. Ale kde ho koupim?

Teď už ho můžou mít v každým obchůdku se zdravou výživou, no a nebo v Sasově u Jihlavy. Rovnou si kup i to vepřový. A taky hovězí. A mražený bramborový tolárky. No a teď vlastně chystaj vlastní závozy. Tak bychom se někdy mohli dohodnout a nechat si toho dovézt víc najednou, a pak už jenom jíst.... co říkáš?


No jo, ale když si toho objednáš víc, tak to přece musíš rychle sníst než se to zkazí, a pak už zas nemáš nic. Nebo budou jezdit pravidelně?

Jednak budou jezdit pravidelně, a hlavně – knedlík vydrží 2 měsíce, maso 14 dní, ale co nesníš hned, dáš do mrazáku, stejně jako tolárky. No a biouherák, ten jsi už přece koštoval, ten Ti celou záruční dobu určitě nevydrží, sníš ho dřív. Tak nabalíme ještě bio šunku a už fakt skoro nemusí nikdo u nás na nákupy. Akorát u knedlíku mě trochu děsí to složení. Sice je tam všechno bio, ale taky nějaká bio guarová mouka – tak aby to nebyl nějakej skrytej neřád.


Hm, tak to zas vim já. To je zahušťovadlo. Ale přírodní, je to z bobů nějaký rostliny - to jméno už si nepamatuju. Každopádně je to ale přírodní vláknina, takže dobrá na trávení a k vylučování nežádoucích látek z těla. Snad se z toho dělají i nějaké zdravé a hubnoucí potravní doplňky. Takže se po těhle knedlíkách asi moc nespravíš.

Tak to jsem jedině rád. Tak já to s nima dohodnu, kdy pojedou, anebo tam někdy zajedem, třeba až tam budou pořádat nějakou exkurzi nebo závody s koňma. Že bychom vzali rodinku. Nějak se už domluvíme. Naštěstí se ta jejich adresa dobře pamatuje – >www.biofarma.cz, a e-mail info@biofarma.cz. Není to ani daleko – Jihlava. Tak ahoj zítra.


Přílohy
   bio0905 knedlik-rozhovor.pdf [210 kB, pdf]

 
 
© 2009; Biofarma Sasov - Josef Sklenář, Sasov 2, 58601, Jihlava, info@biofarma.cz
webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect