logo - Biofarma Sasovilustracni foto - Biofarma Sasov
E-shop biofarmy
 
 
biofarma.cz › Výzkum, články, publikace
Volbou co si koupíme spoluutváříme svět     

Výzkum, články, publikace

Bio může být i maso aneb cesta k biouheráku

„V současné době 850 milionů lidí vykazuje nadváhu, zatímco 800 milionů lidí hladoví, přičemž ročně asi 30 000 dětí hladem umírá... Potraviny živočišného původu spotřebovávají velké množství krmiv rostlinného původu, což ve svém důsledku představuje neekonomické využívání potravin...“ Lubomír Nátr: Fotosyntetická produkce a výživa lidstva, 2002 (21.10.05)

Jak se žije na českých ekofarmách

Farma pana Sklenáře vznikla ze školního statku v Sasově u Jihlavy. Je to velký areál, který umožňuje provozovat řadu činností, a toho pan Sklenář opravdu využil. Kromě chovu prasat, což je stěžejní činnost této farmy, se věnuje také chovu skotu, ovcí a koní. V posledních letech se farma pustila také do pěstování krmných plodin, pohanky, brambor, cibule a sóji. (21.10.05)

Biouherák je Českou biopotravinou roku 2004

Bio uherák je plísňový trvanlivý salám vyrobený ze surovin pocházejících z ekologického zemědělství. Vyrábí jej Kostelecké uzeniny a.s., podnik s dlouholetou tradicí a jeden z mála zpracovatelů masa certifikovaných pro výrobu biopotravin. Tato výroba biopotravin je řádně ohlášena na Ministerstvu zemědělství ČR a kontrolována kontrolní organizací KEZ o.p.s. (19.10.05)
« | 1 | .. | 3 | 4 | 5

 
 
© 2009; Biofarma Sasov - Josef Sklenář, Sasov 2, 58601, Jihlava, info@biofarma.cz
webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect