logo - Biofarma Sasovilustracni foto - Biofarma Sasov
E-shop biofarmy
 
 
biofarma.cz › Výzkum, články, publikace
Vraťme se ke starému, bude to pokrok... J.W.Goethe     

Výzkum, články, publikace

Video natočené s naším konopím

Video natočené pro stranu zelených ke krajským volbám na Vysočině. Účinkoval Josef Sklenář ( ani si nesedl a postává opřen o bar) a hlavně naše technické konopí, kterými krmíme prasátka a teď i traktor. (3.10.08)

Výkrm kanečků na biofarmě Sasov

Proč se musí kastrovat? Nebo se nemusí? Zahájili jsme výzkum... (12.8.08)

Archiv rozhlasových pořadů

Poslechněte si starší záznamy z rádia, rozhovory s Josefem Sklenářem (16.4.08)

Bioboomíček

O rostoucí oblibu produktů ekologického zemědělství se zasloužili hlavně obchodníci - článek z časopisu EURO od autorky Táni Králové (26.9.07)

Na Bioakademii v Lednici

Na 7. Evropské letní akademii ekologického zemědělsví ve dnech 27.-29.6.2007 se Josef Sklenář podělil o své bohaté zkušenosti s chovem prasat - s unikátním rodinkovým systémem.. (6.7.07)

Termovize

Prvotní myšlenka Josefa Sklenáře, že by se třeba dalo využít termovizní kamery při senosečích k vyhledávání a záchraně srnčat, se rozrostla o nové vize při bližším seznámení a vyzkoušení kamery... (6.7.07)

Vizionář od čuníků

... článek Ivy Nachtmannové. (18.9.06)

O konopí v ČT

Technické konopí původně zamýšlené na spalování a lisování olejů chutná nakonec prasatům...
v reportáži Radovana Daňka. (17.8.06)

Na návštěvě v Polsku

Prezentace na fóru ekologů ve Warszawě i na malé polské ekofarmě... (5.6.06)

Neopouštějte staré a dobré pro nové!

Jaké brambory jsou dobré? Příspěvek od Evy Hegerové.. (24.4.06)

O penězích, které létají oknem a komínem

Asi většina počítá peníze vynakládané za zbytečnosti a rozmýšlí nad každým plýtváním čechokorun. Méně už každý počítá peníze za topení i když to je důležitá a hlavně velká položka v penězích, které vyhodíme za bydlení – takové náklady bere jako nutnost a skončí u konstatování, že je zase víc draho. Hodně peněz za topení jsou ale doslova peníze, které vyletí oknem (a komínem)... (3.4.06)

Farmáři vyšlechtili prvního ekologického PET PSA

zpráva z třetí ruky (23.10.05)

Předloha o vypořádání podílníků v družstvech

Diskuse mezi Jaroslavem Palasem (ČSSD), Miroslav Kučera (ODS) a Josefem Sklenářem o schválené předloze o vypořádání podílníků v družstvech. Novelu předložil Jaroslav Palas. Doslechnete se zajímavé věci, které určitě ještě neslyšeli, jako "negativní hodnota majetku družstev", výklad jemných nuancí ve volebním programu ČSSD (prý to není popření nebo změna programu) atd.. (21.10.05)

Bio může být i maso aneb cesta k biouheráku 2

seriál z časopisu BIO o BIO produkci a farmaření na BIO farmách (21.10.05)

Bio může být i maso aneb cesta k biouheráku

„V současné době 850 milionů lidí vykazuje nadváhu, zatímco 800 milionů lidí hladoví, přičemž ročně asi 30 000 dětí hladem umírá... Potraviny živočišného původu spotřebovávají velké množství krmiv rostlinného původu, což ve svém důsledku představuje neekonomické využívání potravin...“ Lubomír Nátr: Fotosyntetická produkce a výživa lidstva, 2002 (21.10.05)

Jak se žije na českých ekofarmách

Farma pana Sklenáře vznikla ze školního statku v Sasově u Jihlavy. Je to velký areál, který umožňuje provozovat řadu činností, a toho pan Sklenář opravdu využil. Kromě chovu prasat, což je stěžejní činnost této farmy, se věnuje také chovu skotu, ovcí a koní. V posledních letech se farma pustila také do pěstování krmných plodin, pohanky, brambor, cibule a sóji. (21.10.05)

Biouherák je Českou biopotravinou roku 2004

Bio uherák je plísňový trvanlivý salám vyrobený ze surovin pocházejících z ekologického zemědělství. Vyrábí jej Kostelecké uzeniny a.s., podnik s dlouholetou tradicí a jeden z mála zpracovatelů masa certifikovaných pro výrobu biopotravin. Tato výroba biopotravin je řádně ohlášena na Ministerstvu zemědělství ČR a kontrolována kontrolní organizací KEZ o.p.s. (19.10.05)
« | 1 | .. | 3 | 4 | 5

 
 
© 2009; Biofarma Sasov - Josef Sklenář, Sasov 2, 58601, Jihlava, info@biofarma.cz
webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect